Konkurs na najlepszy projekt edukacyjny i/lub scenariusz zgrywalizowanych zajęć lekcyjnych

09.11.2017 | Aktualności

Temat przewodni konkursu "Przyszłość świata zależy od nas!"

Konkurs skierowany jest do wszystkich typów szkół, ale przede wszystkim do nauczycieli i uczniów ogólnopolskiej sieci „Szkół Liderów Edukacji Globalnej”, zgłoszonych do projektu 355/2016/M w roku szkolnym 2016/17 i 2017/18.

Celem konkursu Edukacja globalna - Przyszłość świata zależy od nas! jest upowszechnienie edukacji globalnej, w tym  wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju w szkołach, zgodnie z zapisami podstawy programowej kształcenia ogólnego, oraz zwiększenie zaangażowania uczniów w podejmowaniu inicjatyw i realizowaniu przedsięwzięć w Tygodniu Edukacji Globalnej.

Do włączenia się szkół w obchody tegorocznej 19.edycji Europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej, zaplanowanego na 18-26 listopada, zachęca Minister Edukacji Narodowej (link)

Termin nadsyłania prac konkursowych w wersji elektronicznej do 4 grudnia 2017 roku.

REGULAMIN KONKURSU ( pobierz )
Karta zgłoszenia (pobierz)
Oświadczenia (pobierz)

Informacji udzielają: koordynatorzy regionalni edukacji globalnej (MAPA) oraz koordynator  ORE: Grażyna Kurowska mail: edukacja.globalna@ore.edu.pl